busy-wroclaw.eu - dolnośląski rozkład jazdy

wtorek 22 października, 13:28

NOWY DWORZEC AUTOBUSOWY WE WROCŁAWIU - JUŻ OTWARTY

NOWY DWORZEC AUTOBUSOWY WE WROCŁAWIU - JUŻ OTWARTY

We Wrocławiu oddano do użytku nowy dworzec autobusowy.

Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się w poniedziałek 6 listopada podczas którego prezes Polbus Wrocław Krzysztof Balawejder oświadczył, że jest to jeden z najbardziej nowoczesnych dworców autobusowych w tej części Europy.

Lokalizacja i plan

Dworzec autobusowy we Wrocławiu znajduje się na terenie galerii handlowej Wroclavia. Jest  łatwo dostępny zarówno z ulicy jak i terenu galerii. Główne i bezpośrednie wejście na dworzec znajduje się od ulicy Suchej, na wprost Dworca Głównego PKP. Wjazd i wyjazd z dworca powstał od strony ul. Dyrekcyjnej.

Kasy, poczekalnia i hol dworca usytuowane są na poziomie 0 natomiast perony na poziomie -2 galerii Wroclavia.Będąc na terenie galerii również możemy dostać się bez problemu na halę dworcową a następnie schodami ruchomymi lub windą udać się na poziom -2 skąd odjeżdżają autobusy.
Dworzec ma 11 stanowisk odjazdowych, 3 przyjazdowe i 1 zapasowe. Każde stanowisko ma inny kolor, ma tablice elektroniczną oraz miejsce na rozkład papierowy oraz ławeczkę dla podróżnych.
Na dworcu znajdują się również kasy biletowe, tablicę odjazdów oraz poczekalnie dla podróżnych. W holu dworca będzie tablica na której są wyświetlane przyjazdy i odjazdy autobusów.

Dworzec jest innowacyjny, pięknie oświetlony, w miarę przestronny oraz w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Całość obiektu zajmuje powierzchnię około siedmiu tysięcy metrów kwadratowych.
Prezes Polbusu uważa, że dworzec  autobusowy we Wrocławiu jest przygotowany na przyjęcie rocznie 5,4 mln pasażerów. Dzięki swej funkcjonalności może zapewnić połączenie z 500 miastami.

 

Foto:
facebook.com/dworzec.autobusowy.wroclaw/

KOMENTARZE (4)

konrad

24.6.2018 o 14:35

kowary dworezc glowny pkp

shit

22.1.2018 o 22:04

i wogole niepraktyczne z dworca zostala galeria handlowa i mniejszy dworzec

shit

22.1.2018 o 22:03

zgadzam sie, to gunwo jakies

to ja

7.11.2017 o 14:55

Ilość stanowisk to jakiś żart.