busy-wroclaw.eu - dolnośląski rozkład jazdy

Menu

📅 wtorek 23 lipca 🕐 1:23

Polski Bus zmienia się na FlixBus

Polski Bus zmieni się na FlixBus

💬 0

Dzisiejsza oficjalna konferencja rozwiała wszelkie wątpliwości, przewoźnik Polski Bus zostaje przejęty przez niemiecką firmę przewozową FlixBus.

FlixBus jest liderem wśród przewoźników w Niemczech. Kursuje po całej Europie, a dokładnie do 1400 miejscowości w 26 krajach. Z usług tego przewoźnik skorzystało ponad 30 mln pasażerów.

Reorganizacja firmy ma się rozpocząć się od 25 kwietnia, gdy FlixBus oficjalnie i na stałe zawita na polskim rynku. Ponadto do czerwca 2018 roku zostaną przebrandowane logotypy czyli czerwony kolor autokaru Polski Bus zostanie zmieniony na zielony FlixBus.

Michał Leman, dyrektor FlixBusa, podczas wspólnej konferencji prasowej FlixBusa i Polskiego Busa uspakajał, że wszystkie bilety sprzedane przez Polski Bus mają ważność, wszystkie połączenia zostają, nikt niczego nie zamyka. Zapewnił, że wszystko będzie działać nie tylko do świąt Bożego Narodzenia, ale nawet Wielkanocnych. Podkreślił, że to nie przejęcie, a współpraca i to, co się zmieni to tylko marka. Zapewnił również, że nie mają w planach redukcji połączeń wręcz przeciwnie będą chcieli rozwijać siatkę połączeń krajowych i zagranicznych, a ceny przejazdów nadal będą rozpoczynać się od 1 zł.

Co ulegnie zmianie...

W każdym autokarze pasażerowie będą mogli korzystać z darmowego Wi-Fi, każdy pojazd będzie klimatyzowany, przy każdym fotelu znajdziemy gniazdka elektryczne, a poza tym największą zmianą będzie zwiększona ilość miejsca na nogi, co dla wielu pasażerów stanowiło duży problem.

Bilety nadal będą dostępne na stronie przewoźnika Polski Bus, w nie dalekiej przyszłości również będą dostępne na stronie FlixBus.pl lub w ponad 30 tys. biurach sprzedaży w całej Europie.

O wszystkich zmianach przewoźnik Polski Bus jak również FlixBus będą informować swoich pasażerów na bieżąco .

My również będziemy śledzić kolejne kroki przewoźników i Was informować :)

💬 Pytania i odpowiedzi (0)