busy-wroclaw.eu - dolnośląski rozkład jazdy

piątek 23 lipca, 16:45

Z Wrocławia do Krakowa w ŚDM - jak dojechać?

Z Wrocławia do Krakowa w ŚDM – jak dojechać?

Obchody ŚDM już trwają. Jednak główne uroczystości rozpoczną się we wtorek Ceremonią Otwarcia, której najważniejszym punktem będzie msza święta sprawowana przez kard. Stanisława Dziwisza (wieloletniego osobistego sekretarza św. Jana Pawła II).

Planując wyjazd własnym  samochodem do Krakowa proponujemy wcześniej zapoznać się z ograniczeniami w ruchu mianowicie, które drogi zostaną zamknięte, którymi będzie można poruszać samochodem a którymi tylko pieszo. Informację te znajdują się na stronach krakowskiego magistratu http://krakow.pl/mapa_utrudnien - warto zajrzeć. 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad za pośrednictwem stronie internetowej podała wskazówki jak najszybciej i najbezpieczniej dostać się do Krakowa. Zatem z Wrocławia najlepszym opcją jest  autostrada A4 albo droga S8 w kierunku Sycowa, Kępna i dalej DK11 do Kluczborka i Lublińca. Później można jechać DK46 w kierunku Częstochowy i następnie DK1 w kierunku A4.

Rozkłady  jazdy autobusów (Polski Bus, Neobus) jeżdżących na trasie Wrocław – Kraków dostępne są na naszej stronie busy-krk.pl/wroclaw-krakow/. Przystankiem końcowym w Krakowie jest Główny Dworzec Autobusowy MDA.

Na czas ŚDM został uruchomiony specjalny numer telefoniczny 987 pod którym będzie można zgłaszać wszystkie niepokojące sytuacje. Będziemy również mogli uzyskać informacje na bieżące czy np. dana ulica jest przejezdna lub czy na danym parkingu są jeszcze wolne miejsca.

Na dworcu autobusowym jaki i kolejowym  będą liczne kontrole pielgrzymów, organizacja ruchu pieszych  również ulegnie zmianie. Proponujemy zatem nie odkładać wyjazdu na ostatnią chwilę.

KOMENTARZE (0)

Dodaj komentarz jako pierwsza osoba!