busy-wroclaw.eu - dolnośląski rozkład jazdy

Menu

📅 czwartek 22 lutego 🕓 4:25

Dworzec autobusowy PKS we Wrocławiu

Dworzec autobusowy to obok placu przy ul. Dawida najważniejsze miejsce dla komunikacji publicznej w mieście. Po niedawnej przebudowie dworzec zmienił się diametralnie względem tego co było jeszcze przed 2017 r. Obecnie dworzec znajduje się w podziemiach Galerii Handlowej Wroclavia, a dokładnie na poziomie -2. Dzięki temu pasażerowie mogą spędzić czas w Galerii w oczekiwaniu na przyjazd autobusu.

Lokalizacja dworca

Dworzec znajduje się przy ulicy Suchej 1 i stanowi część Galerii Handlowej. W pobliżu dworca znajduje się Dworzec Główny PKP. Do dworca można dostać się zarówno z ul. Suchej jak i z ul. Dyrekcyjnej.

Dworzec autobusowy we Wrocławiu

ul. Sucha 1 50-086 Wrocław woj. dolnośląskie Polska ☎️ telefon: 71 720 70 51
informacja czynna od 6 do 22 (pon. - pt.) i od 10 do 18 (sobota - niedziela)

🛰️ Współrzędne GPS: 51.096626, 17.036275.

Centrum Handlowe Wroclavia
Centrum Handlowe Wroclavia
Stanowiska odjazdowe
Stanowiska odjazdowe

Rozkłady jazdy

Na naszej stronie zamieściliśmy rozkłady jazdy autobusów i busów, które odjeżdżają z dworca. Trzeba pamiętać o tym, że nie wszyscy przewoźnicy przenieśli na nowy dworzec.
Dworzec posiada 14 stanowisk odjazdowych, które są oznaczone charakterystycznymi kolorami. Oczywiście każde stanowisko posiada tablicę informacyjną na której przedstawione są najbliższe odjazdy.

Pozostałe informacje

Dworzec pomimo swojego nietypowego położenia jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie dworca są kasy biletowe na połączenia lokalne jak i międzynarodowe, do dyspozycji pasażerów jest również toaleta. Przewoźnicy tacy jak Beskid czy P.W.H.D nadal odjeżdżają z ul. Dawida. Głównym operatorem dworca jest Polbus PKS.

💬 Pytania i odpowiedzi (2)

Barbara Odpowiedz

Czy bilety na przejazd autobusem z Wrocławia do Kudowy można kupić w kasie biletowej w dniu podróży czy trzeba zarezerwować miejsce? Nie mam możliwość kupna biletów przez Internet, ponieważ nie mam konta.

busy-wroclaw.eu❤️

Do Kudowy-Zdroju więcej busów odjeżdża z ulicy Dawida (przewoźnik Beskid), u niego bilety można kupić u kierowcy. Rozkłady jazdy dostępne są na https://www.busy-wroclaw.eu/kudowa-zdroj-wroclaw/.