busy-wroclaw.eu - dolnośląski rozkład jazdy

Lotnisko we Wrocławiu - jak dojechać autobusem, busem i TAXI

piątek 23 lipca, 19:11

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu znajduje się na Strachowicach przy ul. Granicznej 190 (od 11 marca 2012).
Lotnisko położone jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Autobusy miejskie linii 406 kursują na trasie Dworcowa (z/do Dworca Głównego PKP i Centralnego PKS ) – Port Lotniczy. Kursy wykonują co 20 min, a czas podróży to około 30-40 min.

Bilet jednorazowy normalny kosztuje 3 PLN, ulgowy 1,50 PLN. Jeżeli posiadamy bagaż o łącznej sumie wymiarów niższej niż 120cm (długość + wysokość + szerokość) to nie musimy kupować dodatkowego biletu. Jeżeli jednak bagaż przekroczy dozwolone wymiary to musimy kupić dodatkowy bilet, który kosztuje 1,50 PLN.
Bilety można zakupić w automatach na przystanku (gotówka lub karta) lub w autobusie (tylko karta).

Jadąc autobusem z PKP na lotnisko trzeba wysiąść na ostatnim przystanku, ponieważ autobus tej linii zatrzymuje się na przystanku STARACHOWICE General Aviation (jest to przystanek na żądanie) gdzie stoi stary terminal z wielkim napisem Port Lotniczy (bardzo mylące), proszę nie sugerować się i nie wysiadać bo właściwe lotnisko jest dopiero 3 przystanki dalej.

Autobus nocny linii 249 kursuje z centrum miasta przez Port Lotniczy w kierunku Jarnołtowa, trzy razy w ciągu doby. Bilet jednorazowy normalny nocny kosztuje 3,20 PLN, ulgowy 1,60 PLN.

Szczegóły rozkładu na www.um.wroc.pl/rozklady/.

AUTOBUS/BUS

Poland Transfer oraz Depart - firmy przewozowe, które zajmują się transferem z lotniska i na lotnisko. Rezerwacje na stronie

TAXI

Szacunkowy koszt przejazdu z centrum miasta (Dworzec PKP) na lotnisko w dzień to ok 35 PLN oraz w nocy i święta ok 50-55 PLN.

SAMOCHÓD

Od strony Warszawy z drogi S8, od Poznania z drogi krajowej nr 5, jak również od południa z drogi krajowej nr 8 i z autostrady A4 najszybciej i najprościej kierować się na Autostradową Obwodnicą Wrocławia i zjechać z niej na węźle Lotnisko. Przy terminalu znajduje się bardzo duży parking, który może pomieścić około 1000 pojazdów. W pobliżu lotniska znajduje się wiele prywatnych parkingów, które oferują w cenie usługi przywóz i odbiór klientów z/na lotnisko.