busy-wroclaw.eu - dolnośląski rozkład jazdy

Menu

📅 czwartek 20 czerwca 🕛 12:08

Lotnisko we Wrocławiu - jak dojechać autobusem, busem i TAXI

Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika znajduje się w odległości około 10 km na zachód od centrum miasta na obszarze osiedla Strachowice przy ul. Granicznej 190. Lotnisko do roku 2020 obsługiwało ponad 3 mln pasażerów rocznie. Obecnie z wiadomych względów liczby te są znacznie mniej imponujące, ale wszyscy mamy nadzieję, że wkrótce wrócimy na ten poziom co w roku 2019.

Bezpośrednio z centrum Wrocławia tj. z dworca autobusowego lub z dworca głównego PKP na Lotnisko i z powrotem można dojechać:

Opcja najtańsza - autobusy MPK Wrocław 🚌

Najtaniej z i na lotnisko we Wrocławiu w stronę centrum miasta dojedziemy oczywiście komunikacją miejską. Do dyspozycji mamy 2 linie kursujące przez cały tydzień:

Jest jeszcze jedna linia dzienna nr 129, ale nie biegnie ona przez centrum miasta. Przystanek początkowy dla obydwu linii przy Lotnisku to PORT LOTNICZY. Trochę inaczej sytuacja wygląda, jeśli chcemy jechać z centrum miasta w stronę lotniska. Otóż dla linii 106 przystanek początkowy to DWORZEC GŁÓWNY (DWORCOWA) a dla linii 206 to DWORZEC AUTOBUSOWY (przy ul. Suchej). Prosimy jednak sprawdzić rozkład linii 206, ponieważ nie każdy kurs kończy się na tym przystanku. Dokładne lokalizacje przystanków we Wrocławiu podane są na mapach. Obydwa przystanki są jednak bardzo blisko zarówno dworca autobusowego jak i dworca głównego PKP, co znacznie ułatwia podróż.

Czas przejazdu dla linii 106 to planowo 40-42 minuty, w przypadku linii nocnej 206 trwa to kilka minut krócej, około 33 minuty.

Cena biletu jednorazowego normalnego dla linii 106 i 206 wynosi 4.60 zł, bilet ulgowy natomiast jest o połowę tańszy - 2.30 zł.

Opcja najszybsza - TAXI 🚖

Najwygodniej i najszybciej dojedziemy TAXI, jednak oczywiście koszt takiej podróży jest wyższy niż w przypadku komunikacji miejskiej, ale idzie za tym oczywiście komfort przejazdu. Tutaj pojawia się najważniejsze pytanie - czyli ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Wrocławia? Otóż z informacji jakie można znaleźć w Internecie koszt przejazdu z lotniska na Dworzec Główny dla taryfy dziennej to koszt w przybliżeniu 50-60 zł dla taxówek z logo Partner Taxi i Taxi-Plus.

Opcja alternatywna - prywatni przewoźnicy, własny samochód 🚗

FlixBus

Na lotnisko kursują również autobusy firmy FlixBus linii nr 1362 (relacja Szczecin - Zakopane), jednak ta opcja jest przeznaczona dla pasażerów jadących z dalszych miejscowości np. z Krakowa. Na trasę Wrocław Dworzec - Wrocław Port Lotniczy nie ma możliwości zakupu biletu online.

Własny samochód

Od strony Warszawy z drogi S8, od Poznania z drogi krajowej nr 5, jak również od południa z drogi krajowej nr 8 i z autostrady A4 najszybciej i najprościej kierować się na Autostradową Obwodnicą Wrocławia i zjechać z niej na węźle Lotnisko. Przy terminalu znajduje się bardzo duży parking, który może pomieścić około 1000 pojazdów. W pobliżu lotniska znajduje się wiele prywatnych parkingów, które oferują w cenie usługi przywóz i odbiór klientów z/na lotnisko.

💬 Pytania i odpowiedzi (0)